Malowanie natryskowe

Hydrodynamicznie niezwykle efektywna i trwała metoda malowania powierzchni. Dzięki zastosowaniu metody malowania natryskowego uzyskujemy doskonałą jakość malowania – bez zacieków, śladów po wałku, w dużo krótszym czasie realizacji w porównaniu z klasycznym malowaniem.

Konstrukcje pod wpływem wielu czynników i z biegiem czasu ulegają zniszczeniu. W celu zabezpieczenia konstrukcji stalowych przed korozją, stosowana jest ta metoda malowania. Nasza firma posiada lakiernię, w której jesteśmy w stanie wcześniej wykonane elementy maszyn i konstrukcji pomalować natryskowo. Metoda, którą pracujemy, gwarantuje przy każdym zleceniu idealne pokrycie konstrukcji powłoką malarską. Stosujemy tylko powłoki malarskie wysokiej klasy, które zapewniają trwałość i satysfakcję na długie lata. Uwzględniamy wszystkie wymagania i potrzeby klienta, dbamy o jak najlepsze wykonanie zleconego nam zadania. Realizujemy zlecenia malowania natryskowego dla Klientów indywidualnych oraz instytucji

Oferujemy malowanie natryskowe najwyższej jakości:

• Dużą wydajność i niskie koszty usługi

• Dokładne pokrycie całej powierzchni konstrukcji stalowych

• Malowanie wszelkich powierzchni, nawet takich, o nieregularnej formie

• Wysoką skuteczność i ochronę antykorozyjną

• Duży wybór rodzajów farb

• Bezpyłowość procesu malowania

• Zgodność z obowiązującymi normami w zakresie środowiska eksploatowania konstrukcji stalowych

NA CZYM POLEGA MALOWANIE KONSTRUKCJI STALOWYCH?

Naszym priorytetem jest zabezpieczenie antykorozyjne konstrukcji stalowych. Malowanie natryskowe tworzy szczelną powłokę, która zapobiega przedostawaniu się wilgoci do warstwy metalu oraz odizoluje go od środowiska zewnętrznego, dzięki czemu konstrukcja cechuje się większą trwałością.

Malowanie odbywa się za pomocą pistoletu natryskowego, który szybko i sprawnie pozwala pokryć każdą powierzchnię i gwarantuje niezwykłą dokładność, staranność oraz wydajność. Zapewnia pokrycie nawet najbardziej wymagającej konstrukcji.
System malarski dobieramy zgodnie z daną normą, co pozwala na lepsze i dokładniejsze ustalenie planu całego malowania danej konstrukcji. Wybierając naszą usługę, klient wybiera jakość, precyzję i doświadczenie.

Malowanie natryskowe, składa się z takich etapów, jak:

– Czyszczenie konstrukcji stalowych z oznak korozji, czyli usunięcie rdzy oraz osadu
– Mycie powierzchni stali oraz jej odtłuszczanie
– Malowanie elementów oczyszczonych farba podkładową
– Właściwe malowanie natryskowe

METODY MALOWANIA KONSTRUKCJI

Malowanie hydrodynamiczne – jest to metoda nakładania farby lub środka na daną powierzchnię przy użyciu odpowiedniego agregatora. Agregat hydrodynamiczny jest urządzeniem dzięki któremu możliwe jest rozpylenie farby w postaci drobnych kropelek. Malowanie hydrodynamiczne pozwala na szybkie pokrycie dużej powierzchni farbą lub wybranym środkiem, gwarantuje szybkość wykonywania pracy – w ciągu 1 minuty możliwe jest pokrycie farbą lub inną dowolną substancją nawet 4 metrów kwadratowych. Ponadto dużą zaletą jest również jakość i dokładność pokrycia. Nie tworzą się smugi, a nakładany produkt jest rozłożony równomiernie. Jest to szczególnie istotne podczas malowania większych, płaskich powierzchni na których widać każde niedociągnięcie.

Malowanie pneumatyczne – jest to metoda malowania na mokro, z pomocą której pokrywa się różnego rodzaju powierzchnie powłoką malarską. Technika ta opiera się na wykorzystaniu płynnych lakierów, nanoszonych za pomocą pistoletu natryskowego – Farba jest nanoszona na powierzchnię przy pomocy pistoletu zasilanego sprężonym powietrzem – cząstki farby są porywane przez powietrze i wyrzucane wraz z nim przez dyszę w kierunku malowanego przedmiotu Dzieje się to z wykorzystaniem zasad pneumatyki i hydrodynamiki. Farba bardzo dokładnie pokrywa i wypełnia nawet skomplikowane kształty i przedmioty Do zalet malowania tą metodą można zaliczyć wydajność, oszczędność, dokładność i uniwersalność tego rozwiązania.

Malowanie ręczne – metoda ta jest jedną z najstarszych sposobów nakładania powłoki lakierniczej. Mimo wolniejszego tempa malowania nasza firma oferuje taką usługę, ponieważ ma ona wiele korzyści, m.in malowanie miejsc trudno dostępnych.

Galeria